У Черкасах борються з дискримінацією людей, які живуть з ВІЛ

 

У Черкасах борються з дискримінацією людей, які живуть з ВІЛ

12 жовтня 2015 р. в Черкаському обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІД головним лікарям пілотних закладів охорони здоров’я міста та області було презентовано проект RESPECT, метою якого є зменшення випадків стигми та дискримінації по відношенню до людей, які живуть з ВІЛ та представників груп найвищого ризику з боку медичного персоналу ЗОЗ.

Проект у Черкаській області триватиме з 1 вересня 2015р до 30 червня  2016р. Крім нашої області, пілотний проект впроваджуватимуть також у Київській, Львівській областях та м. Кривий Ріг.

Під час зустрічі були обговорені основні завдання проекту: оцінка рівня стигми та дискримінації по відношенню до людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ) та представників груп найвищого ризику (ГНР) серед медичних працівників; впровадження політик: гендерно-чутливої політики, дружньої до ЛЖВ/ГНР; політики протидії дискримінації та стигматизації ЛЖВ та ГРН; соціальний супровід клієнтів проекту від мотиваційного консультування з боку лікаря щодо проходження ДКТ, проведення ДКТ, й до постановки на диспансерний облік; ведення випадків, пов’язаних зі стигмою та дискримінацією ЛЖВ та ГНР.

– Ми хочемо донести до суспільства важливі цифри – 90-90-90 – нова амбітна стратегія лікування після 2015 року. Так, очікується, що до 2020 року 90% людей, які живуть з ВІЛ, будуть знати про свій статус, 90% людей, які живуть з ВІЛ і знають про свій статус, отримуватимуть лікування, у 90% людей, які живуть з ВІЛ і отримують лікування, воно буде ефективне, тобто вірус в крові не визначається, – розповідає Голова правління Черкаського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» Олена Стрижак.

Проект RESPECT, який уже стартував у Черкаській області має на меті покращити доступ представників ЛЖВ та ГНР до медичних послуг шляхом підвищення рівня поінформованості медичного та обслуговуючого персоналу лікувально-профілактичних закладів з питань ВІЛ-інфекції, шляхів передачі ВІЛ, засобів профілактики інфікування ВІЛ, в тому числі і на робочому місці, правових питань, пов’язаних з проблемами ВІЛ-інфекції. Отримані знання знизять страх інфікування ВІЛ серед медичних працівників та сформують толерантне, не стигматизуюче ставлення до ЛЖВ та ГНР.

– Часто просто бракує відповідних знань. Так, наприклад, не всі знають, що керівництво медичного закладу зобов’язане забезпечити медичних працівників та інший персонал закладу засобами індивідуального захисту згідно із встановленими нормативами; на регулярній основі проводити інструктаж працівників щодо їх використання, забезпечити створення умов для проведення постконтактної профілактики працівникам тощо, – наголошує координатор тренінгової діяльності проекту RESPECT Тамара Борисова.

Проект передбачає не лише широке інформування про проблему, а й проведення моніторингів, опитувань, контролю, соціальний супровід та цілої низки тренінгів.

Якщо Ви зіштовхнулися із випадками дискримінації людей, які живуть з ВІЛ, звертайтеся за номером: 32-14-42.

Проект RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику (ГНР) в медичних закладах України», що впроваджується Всеукраїнською благодійною організацією «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Цей проект став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст є відповідальністю ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» і не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

 

Прес-служба Черкаського обласного відділення
ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ»

Яндекс.Метрика