1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом та Всесвітній день порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми

Проблема ВІЛ-інфекції до сьогодні залишається актуальною для світової спільноти та України зокрема. З метою підвищення обізнаності та привернення уваги суспільства до проблеми ВІЛ/СНІДу, 1 грудня у всьому світі відзначають день боротьби зі СНІДом.

Фотографія долонь з червоною стрічкою

Питання протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу є одним із пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку та предметом міжнародних зобов’язань України у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. На сьогодні епідемічна ситуація характеризується високим рівнем поширення ВІЛ-інфекції серед представників різних груп населення, насамперед осіб, які належать до групи підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ, переважним ураженням осіб працездатного віку, нерівномірним поширенням та зміною основного шляху передачі ВІЛ з парентерального на статевий.

Світова політика в області ВІЛ-інфекції прагне до досягнення мети «90-90-90»: до 2020 року 90% людей, які живуть з ВІЛ, знають про свій статус, 90% людей, які живуть з ВІЛ і знають про свій статус, отримують лікування, у 90% людей, які живуть з ВІЛ і отримують лікування, воно ефективне. Україна, зокрема  Черкаська область активно долучилась до заходів по досягненню цієї мети, яка може зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу.

З вересня 2015 року у Черкаській області реалізовується проект RESPECT «Толерантність в медицині – уміння жити разом: зменшення стигми та визнання поваги до людей, що живуть з ВІЛ та представників груп найвищого ризику в медичних закладах м. Черкаси та Черкаській області», що впроваджується Черкаським обласним відділенням ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які  живуть з ВІЛ/СНІД».

Метою проекту є зменшення випадків стигми та дискримінації стосовно людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ) та представників груп найвищого ризику (ГНР) з боку медичного персоналу закладів охорони здоров’я; покращення доступу представників людей, які живуть з ВІЛ та груп найвищого ризику до медичних послуг, шляхом підвищення рівня поінформованості медичного персоналу лікувально-профілактичних закладів з питань ВІЛ-інфекції, шляхів передачі ВІЛ, засобів профілактики інфікування ВІЛ, в тому числі і на робочому місці,  правових питань, пов’язаних з проблемами ВІЛ-інфекції. Одним із основних завдань проекту є також впровадження у пілотних закладах охорони здоров’я політик: гендерно-чутливої політики, дружньої до ЛЖВ/ГНР; політики протидії дискримінації та стигматизації ЛЖВ та ГРН.

З початку реалізації проекту вже є позитивні відгуки як від медичних працівників, які пройшли навчання по формуванню толерантного ставлення до ЛЖВ та ГНР, так і від їх пацієнтів, які відчули позитивні зміни на собі.

Для довідки

Станом на 1 жовтня 2015 року в Черкаській області офіційно зареєстровано 6 412 випадків захворювань на ВІЛ-інфекцію, в тому числі 2 271 випадків захворювання на СНІД та 941 випадок смерті від захворювань, зумовлених СНІДом. Під медичним спостереженням з діагнозом ВІЛ-інфекція перебуває 3231 особа, з них 86 дітей з підтвердженим статусом та 969 осіб хворих на СНІД. Найвищі показники поширеності на ВІЛ-інфекцію (на 100 тис. населення) мають місце в м. Черкаси – 463,4; м. Ватутіне – 341,5; Канівському районі – 441,0; Тальнівському районі – 295,8 (при середньо обласному показнику – 181,1). За 9 місяців 2015 року від захворювань, зумовлених СНІДом, померло 49 осіб. Більше 55% нових випадків інфікування ВІЛ припадає на статевий спосіб передачі.

Проект RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику (ГНР) в медичних закладах України», що впроваджується Всеукраїнською благодійною організацією «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Цей проект став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст є відповідальністю ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» і не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *