Жіночий кризовий центр для постраждалих від домашнього насильства

Жіночий кризовий центр

Центр допомоги жінкам «Мережка»

У Черкасах вже протягом трьох років діє жіночий кризовий центр на базі Благодійної організації «Черкаська мережа» – Центр допомоги жінкам «Мережка». Центр надає тимчасовий притулок для жінок із дітьми, які стали жертвами сімейного насильства. З початку відкриття цього центру там постійно проживають жінки, які опинилися в кризових ситуаціях, серед яких також є ВІЛ-інфіковані, вимушені переселенки тощо. Вони не опиняються на вулиці: вони мають де переночувати, їхніми дітьми займаються вихователі у дитячому центрі, вони отримують кваліфіковану допомогу психологів, юриста, отримують тимчасову реєстрацію та допомогу в отриманні соціальних виплат, мають можливість пройти навчання, аби почати самотужки заробляти гроші. Аналога такому центру немає в Черкасах. Разом із тим згідно зі статистикою 93% жертв насильства є жінки, тільки на Черкащині близько 1500 жінок, які потерпіли від домашнього насильства, звертаються щороку до правоохоронних органів, однак соціологи стверджують: 75% потерпілих від насильства ніколи нікому не зізнаються про те, що відбувається в їхній родині. Причина – страх лишитися одній з дітьми на вулиці без засобів до існування, адже насильство буває не тільки фізичне, а й психологічне і економічне.

Цього року нам вдалося довести необхідність існування закладу черкаській міській та обласній владі. Депутати Черкаської міської ради виділили нам на пільгових умовах приміщення для повноцінного функціонування центру. Однак воно занедбане і потребує ремонту та меблювання.

Протягом 2017 року послугами нашого «Жіночого кризового центру для постраждалих від домашнього насильства» скористалися 25 осіб, із них – 11 дітей, кожна зі своєю унікальною історією та проблемою, вирішити яку допомогли співробітники організації.

Жінки отримали підтримку від соціальних працівників, психологів, юристів і поступово повернулися в соціум. Ми допомогли 6 особам влаштуватися на роботу, 4 дітей почали відвідувати садочок, 3 із них пішли до школи, 2 особам відновили документи, 5 особам оформили соціальні допомоги. Ми зробили все, щоб жінка була щаслива і знайшла своє місце в житті.