Перша міська гімназія зібрала речі для потребуючих жінок з дітьми

Перша міська гімназія зібрали речі та передали «Центру допомоги жінкам «Мережка». Акцію була присвячена Міжнародному дню сім’ї.

Адміністратор Центру допомоги жінкам «Мережка» Анжеліка Бузовська розповідає, що так як центр не фінансується, в гімназії самі вирішили зробити вклад та допомогти жінкам, які потерпіли від насилля в сім’ї.

«Приміщення, яке надала нам держава,  потребує ремонту. Зараз, завдяки волонтерам, робимо частково ремонт по одній кімнаті, – розповідає вона. – Взагалі увесь центр працює завдяки не байдужим людям. Наразі ми потребуємо фінансування від держави, яке не отримуємо.»

Варто зазначити, центр надає тимчасовий притулок для жінок із дітьми, які стали жертвами сімейного насильства. З початку відкриття цього центру там постійно проживають жінки, які опинилися в кризових ситуаціях, серед яких також є ВІЛ-інфіковані, вимушені переселенки тощо. Вони не опиняються на вулиці: вони мають де переночувати, їхніми дітьми займаються вихователі у дитячому центрі, вони отримують кваліфіковану допомогу юриста, отримують тимчасову реєстрацію та допомогу в отриманні соціальних виплат. Центр знаходиться на базі організації БО «Черкаська мережа».

Аналога такому центру немає в Черкасах. Разом із тим згідно зі статистикою 93% жертв насильства є жінки, тільки на Черкащині близько 1500 жінок, які потерпіли від домашнього насильства, звертаються щороку до правоохоронних органів, однак соціологи стверджують: 75% потерпілих від насильства ніколи нікому не зізнаються про те, що відбувається в їхній родині. Причина – страх лишитися одній з дітьми на вулиці без засобів до існування, адже насильство буває не тільки фізичне, а й психологічне і економічне.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *